skip navigation

Inside Athletics

 

Class of 2016 

Jim Bailey, 1981
Mike Groll, 2000
Jodi Hybart, 1994
Jason Lee, 1995
1961 Baseball Team
1966 Football Team

Class of 2015

Stephanie Fetter (Nafziger), 1998
Paul "Larry" Flynn, 1980
Maurice "Marv" Rotondo, 1970
Michael Bixel, 1983

Class of 2014

Megan M. Grieser (Thigpen), 2003
Terry Morman, 1990
Charles E. Nafziger, 1973
Ernesto A. Vilar, 1979
Kevin C. Wierman, 1978 

Class of 2013

Sarah Harman, 2003
James D. Harris, 1992
Sheila McGill, 1994
Brett Wingate, 1983

Class of 2012

Ernie Doherty, 1971
Tyrone Gilbert, 1980
Tom Held, 1985
Darlene Kaufman, 1988


       

Class of 2011

Jeff Boulton, 1984
Stanley Meinen, 1985
Tammy Parker, 1987
Walter Turner, 1982

Class of 2010

Rodger Geren, 1969
Timothy Lee, 1976
Tami Lupton (Moser), 1998
Steven Wilkin, 1975

Class of 2009

David Scott, 1973
Mark Shine, 1974
Michael Wright, 1972

 

Class of 2008

Doug Murray, 1983
Marv Retcher, 1972
Patricia Schwiebert, 1984
George Stockman, 1957

Class of 2007

Pam Borton, 1987
Michael England, 1974
Robin Harris, 1980

 


       

Class of 2006

Randy Buchman * (1964-69)
Cindy Elliott * (1983-94)
Dan Renftle, 1985
Ed Roeth, 1971
Noel Underwood, 1957

* - Coach

Class of 2005

Deborah Baringer (Shreve), 1973
Tracy Beck (Hanson), 1985
Michael S. Burke, 1974
Sheri Kovaleski (Plassman), 1984
Michael R. Snyder, 1964

 

Class of 2004

Lawrence Bowers, 1933
Kirsten Meyer, 1976
Mark Meyer, 1979
Brent Renollet, 1986
Cathy Rohr (Robinson), 1980

 

Class of 2003

Denise Bierly, 1990
Jerry Futrell, 1980
Martha Litherland * (1979-87) 
Mitchell Naufel, 1981
Ronald Tisdale, 1977

* - Coach

Class of 2002

Elmo Faiella, 1953
Kevin Finfrock, 1986
Marcia House (Burton), 1982
Holland Huss, 1951
Frank Lantz, Jr., 1968

 

Class of 2001

Russell E. Glenn, 1954
A. Bernard Hatch, 1953
Kathy E. Krygier (Elliott), 1973
Paul D. Yon, 1970
Linda Zelms (Laughrey), 1971

Class of 2000

Connie S. Collier, 1981
Gary L. Evans, 1970
James A. Glase, 1970
Martha E. Mallott, 1981
Darcy M. Robinson, 1983 

Class of 1999

Dennis Bostelman, 1988
Don F. Canfield, 1950
Joseph F. Dawson, 1950
Kenneth R. Rollins, 1956 

Class of 1998

Cletus E. Dreher, 1950
Lowell E. Gingrich, 1940
Larry R. Papenfuss, 1981
Patricia A. Peter, 1971 

Class of 1997

Kendall K. Bush, 1974
John M. Decker, 1971
James J. Mains, Jr., 1940
Vicki L. Martinich, 1979


       

Class of 1996

James D. Amstutz, 1972
Alan R. Moore, 1959
Christine M. Slattery, 1979
Lori B. Ward, 1986 

Class of 1995

James W. Arnzen, 1980
Thomas F. Bauerle, 1970
Howard D. Johnson, 1970
Paul R. Ondrus, 1971 

Class of 1994

Thomas P. Herman, 1966
Dennis M. Kidwell, 1969
Norman Krueckeberg, 1965
Walter C. Zverina, 1958 

Class of 1993

Ltc. Michael E. Hittle, 1973
Dan J. Kline, 1968
Deryll Rohda, 1977
Howard W. Spicer, 1950 

Class of 1992

Marv Hohenberger
Howard E. Meyer, 1958
David Al Polzin, 1971
Howard W. Spicer, 1950 

         

Class of 1991

Carol A. Anderson *
Emmett Clinton Dix II, 1971
Donald B. Dunham, 1938
Paul E. Ladd, 1961
Lester H. Hale, 1934

* - Coach 

Class of 1990

Virgil M. Feeney, 1940
Larry Holden, 1970
Joyce D. Anderson, 1966
Paul Yoder, 1959 

Class of 1989

Robert H. Deitrick, 1960
Jerry D. Griffith, 1970
Duane C. Hocking
Robert A. Martin, 1976 

Class of 1988

Bruce Baer, 1974
Carlin B. Carpenter, 1964
Clare Fahrer, 1935
Robert P. Heischman, 1936 

Class of 1987

Roger D. Eicher, 1956
Lowell L. Snider, 1959
Ray Sumpter, 1951
John T. Szabo, 1960 

         

Class of 1986

Jose M. Arellano, 1967
Dr. James F. Ladd, 1958
Roger Merb * (1967-70)

* - Coach 

Class of 1985

Frederick G. Fox, 1929
Charles A. Koch, 1960
John G. Manchester, 1941 

Class of 1984

Frederick W. Bennetts
C. Bruce Derricotte, 1950
Robert R. Diller, 1949
George M. Smart, 1967 

Class of 1983

Raymond (Bill) Rex, 1938
Dr. Rowen * (1951-54)
Olen J. Slough, 1932
Dr. Jack P. Yager, 1943

* - Coach 

Class of 1982

Martin A. Baumhower, 1963
Blaine P. Dowler, 1943
Obed H. May, 1920
Kirk Mee, III * (1963-66)

* - Coach 

         

Class of 1981

Benjamin F. Davis, 1967
Charles "Skip" Vosler, 1966
Raymond R. Etzler, 1963 

Class of 1980

R. Donnell Cathey, 1965
Dr. Ralph H. Geer, 1930
Dallas J. Gisler, 1933
Dick Lord, 1943 

Class of 1979

R. Jack Behringer, 1949
O. Dudley Ebersole, 1932
Thomas J. Grzywinski, 1963
C. Leslie James, 1926 

Class of 1978

Lloyd E. Geer, 1931
Lavon "Ed" Rex
Vernon C. Snyder, 1950 

Class of 1977

Dr. Michael D. Craden, 1960
William A. Pellington, 1951
Dr. Charles F. Wahl, 1949 

         

Class of 1976

Fred J. Brown, 1922
Richard M. Small, 1949
Fred Thompson, 1911 

Class of 1975

Joseph Bowers, 1932
Dr. Charles Krouse, 1943
Howard Scheurman, 1926 

Class of 1974

Dr. Dennis D. Bell, 1947
Leighton Conkey, 1925
Victor Fowler, 1933
Merle A. McDonald, 1948
Gilbert Smith, 1928
Olan Smith, 1946
Charles Hemlein, 1918